ACCR (Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs )

Chaîne des Rôtisseurs derneği bünyesinde bulunan ve kar amacı olmayan bir yardım kuruluşu olan A.C.C.R., yiyecek-içecek konusunda yardım toplayarak bu yardımları dünya üzerinde yaşayan ve gerçekten ihtiyacı olan olanakları kısıtlı kitlelere ulaştırmaktadır. Kuruluşun adında bulunan “Caritarif” kelimesi “yardımsever”in Fransızcası olup 14. yüzyılda kullanılmakta idi. Zaman içinde bu kelime güncelliğini yitirmiş, ancak 20. yüzyılın ortalarına doğru tekrar kullanılmaya başlanmıştır.

A.C.C.R., 2 Ocak 2008 tarihinde Paris Belediye Başkanlığı tarafından tescil edilerek resmiyet kazanmıştır. Resmiyet kazanmadan önce bazı üyelerimiz A.C.C.R.’a yardım ellerini uzatmışlar ve Chaîne des Rotisseurs’ün merkezini arayarak A.C.C.R.’a destek olmak istediklerini bildirmişlerdir.

A.C.C.R.’ın halen yürürlükte olan “Bir Bardak Süt” projesine, bu yıl iki yeni proje eklenmiştir. Bunlardan biri “Hergün bir Kase Çorba” olup Güney Afrika’daki AIDS hastalarına yardım toplamak için hayata geçirilmiştir. Diğeri ise, Mısır’da, İskenderiye yakınlarında bulunan yetimhaneye yardım amacıyla başlatılan “Yetimleri Doyuralım” projesidir.

En mağdurunun bile, muhteşem şeyler yaratabilecek gücte olan bu çocukların, aynı zamanda yaptıklarından da zevk aldıklarının bilincine varmalıyız. Bizim için küçük olan bazı şeylerin, o çocukların hayatlarını ne kadar renklendirdiğini unutmamamız gerekir.

Bu kuruluşa yapılan yardımlar, dünyanın herhangi bir yerinde mağdur olan insanlara direkt olarak ulaştırılmaktadır. Bazı “Bailliage”lar tertpiledikleri yemek toplantılarının fiyatlarını artırarak, A.C.C.R.’a düzenli olarak yardım göndermeye başlamışlardır.

Sizler de yardım elinizi uzatıp bazı şeylerin değişmesine neden olmak isterseniz aşağıda belirtilen adresten bize ulaşabilirsiniz:

Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs
7 rue d’Aumale
75009 Paris, France

Bağışlarınızı Visa veya Mastercard ile yapabilmek için, “Siège Mondial” dan başvuru formu almanız gerekmektedir. Ayrıca aşağıdaki banka hesap numarasına veya bir Fransız bankası üzerinden çek ile bağışınızı yapabilirsiniz.
Banka adı ve adresi:
Credit Mutuel Paris Montmartre, 47 rue La Fayette, 75009 Paris, France
IBAN: FR76 1027 8060 3900 0209 5130 141
BIC: CMCIFR2A
Hesap Sahibi: Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs

Bütün kalbimizle size şükranlarımızı sunuyoruz ve yapmış olduğunuz bağışın küçük bir hatırası olarak yeni kalp şeklindeki broşu size takdim etmekten mutluyuz.